Scroll down
Very latest

Wydarzenia

Główna

Nakręć się na przyszłość

Nakręć się na przyszłość! ­– bezpłatne warsztaty filmowe dla młodych osób zainteresowanych pracą w branży filmowej

Masz między 18 a 26 lat? Mieszkasz w województwie dolnośląskim? Nie masz doświadczenia w branży audiowizualnej, a chciał(a)byś je zdobyć? Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz Netflix wystartowały z naborem do bezpłatnych warsztatów pod nazwą „Nakręć się na przyszłość!”, które wprowadzają w tajniki produkcji filmowej i zawodu filmowca. Dolnośląskie Centrum Filmowe jest regionalnym partnerem wydarzenia.

DO KOGO SKIEROWANY JEST PROJEKT?

Projekt został przygotowany dla osób:

  • w wieku 18-26 lat,
  • niemających doświadczenia w branży audiowizualnej,
  • mieszkających w jednym z 7 województw: dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, podkarpackim, pomorskim, śląskim i warmińsko-mazurskim.

PRZEBIEG PROJEKTU

1 ETAP

W pierwszym etapie projektu jego uczestniczki i uczestnicy wezmą udział w dwudniowych warsztatach obejmujących wprowadzenie w tajniki realizacji filmów oraz prezentację wybranych zawodów związanych z produkcją filmową.

Warsztaty dla uczestników projektu w województwie dolnośląskim odbędą się, w dniach 16 i 17 sierpnia, w Sokołowsku.

Spośród zgłoszeń na warsztaty zostanie wybranych 20 osób z województwa dolnośląskiego. Warsztaty mają charakter bezpłatny, a nocleg i wyżywienie zostaną zapewnione przez organizatorów.

2 ETAP

W drugim etapie 21 uczestniczek i uczestników, po 3 z każdego województwa, zostanie zaproszonych do udziału w warsztatach filmowych Film Spring Open w Krakowie, które odbędą się w dniach 10-19 października 2023 r., a poprzedzi je seria wprowadzających szkoleń online.

Osoby biorące udział w warsztatach będą miały za zadanie przygotować pod okiem mentorów filmy o wybranych zawodach filmowych.

Stypendia pokrywające koszty udziału w warsztatach Film Spring Open, noclegu i wyżywienia zapewnia firma Netflix.


ZGŁOSZENIA

Nabór do udziału w projekcie trwa w terminie od 15 do 30 lipca. 

Aby zgłosić swój udział należy:

  • wypełnić ankietę oraz
  • przesłać 2-minutowy film przedstawiający motywację do podjęcia pracy w branży filmowej*.

*filmik należy umieścić na Youtube lub Vimeo i umieść link do filmu w ankiecie, w wyznaczonej rubryce. Link do filmu powinien być aktywny do 31 października 2023.

WYNIKI NABORU

Informacja o zakwalifikowaniu się na warsztaty zostanie ogłoszona na stronie KIPA między 4 a 8 sierpnia, osobno dla poszczególnych województw. 

Z zakwalifikowanymi uczestnikami KIPA skontaktuje się bezpośrednio w celach organizacyjnych.