Scroll down

Piep*zyć Mickiewicza

Opowieść o wykładowcy Janie Sienkiewiczu, który podejmuje wyzwanie nauczania w liceum. Jego klasa IIB to grupa zbuntowanych nastolatków. Czy dzięki literaturze i oryginalnym metodom Sienkiewicz odmieni ich losy? Film pełen jest przyjaźni, miłości i lekcji, że każdy zasługuje na drugą szansę.

Opis

Piep*zyć Mickiewicza

Piep*zyć Mickiewicza

Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz zatrudnia się w warszawskim liceum. Pod jego opiekę trafia słynna na całą szkołę klasa zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków. IIB to uczniowie z piekła rodem, a ich przyszłość wydaje się przesądzona. Ale Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i masę niekonwencjonalnych pomysłów, rzuci wyzwanie skazanej na wykluczenie grupie. Czy uda mu się ją okiełznać i ocalić? Opowieść o przyjaźni, miłości, szkolnych szaleństwach i o tym, że każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę.

W roli ekscentrycznego belfra Dawid Ogrodnik. W jego nietuzinkowych uczniów wcielają się m.in. Hugo Tarres, Wiktoria Koprowska, Ada Grodzka, Krystian Embradora, Artur Gwizdak, Igor Pawłowski i Aleksandra Izydorczyk. Ich wszystkich porwą raperskie rymy Janusza Walczuka i Olszakumpla.

  • Reżyser Sara Bustamante-Drozdek
  • Premiera 16 lutego 2024
  • Długość 102'
  • Kraj Polska 2024

Godziny seansów